فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ؛ گروهی زبده در قلب نقش جهان

فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دانشکده پزشکی اصفهان و در سال تحصیلی 1373 با تلاشهای مستمر اعضاء گروه به طور رسمی شکل گرفت.

گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بدو تأسیس مسئولیت تدریس دروس فیزیک مربوط به رشته‌های پیراپزشکی و تدریس فیزیک پزشکی برای دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را بر عهده داشته است. با افزایش تعداد دانشکده‌های پزشکی و کمبود نیروی متخصص در شته‌های علوم پایه تأسیس دوره‌های کارشناسی ارشد در دستور کار وزارت متبوع قرار گرفت و مجوز تأسیس این دوره در سال 1376 برای گروه فیزیک پزشکی این دانشگاه صادر گردید. از آن پس همه ساله گروه در این مقطع 6 تا 12 دانشجو پذیرفته است.

بتدریج با توجه به نیاز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به متخصصین علوم پایه، تأسیس دوره‌های دکترای تخصصی Ph.D علوم پایه نیز مورد توجه وزارت متبوع قرار گرفت. پس از ارزیابی توسط مسولین ذیربط در سال 1386 مجوز تأسیس دوره دکترای (Ph.D) فیزیک پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعطا گردید.

اعضای هیأت علمی گروه در امور اجرایی دانشگاه مسئولیتهای متعددی بر عهده داشته‌اند با این حال از وظیفه اصلی که آموزش و پژوهش می‌باشد غافل نبوده‌اند. بطوریکه بیش از یکصد مقاله تا کنون در ژورنالها و کنگره‌ها‌ی معتبر داخلی و خارجی چاپ و حدود 30 کتاب نیز تا کنون تألیف گردیده است.

گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درحال حاضر دارای آزمایشگاههای دزیمتری، التراسوند، Medical Optic، عمومی، حفاظت در برابر اشعه و… می‌باشد. در سال‌‌‌های اخیر و با رویکرد رقابتی این گروه و بهره مندی از اساتید بزرگی چون دکتر کیوان جباری، دکتر شانئی، دکتر توکلی، دکتر سلامت، دکتر شکرانی و … به گروهی بسیار پیشتاز تبدیل شده است.

تعداد اعضاء هیئت علمی گروه در حال حاضر 8 نفر هستند که مشتمل بر 3 نفر استاد، 3 نفر دانشیار و 2 نفر استادیار می‌باشد.
دانشجویان این دانشگاه با توجه به این که بیمارستان شریعتی و بیمارستان الزهرا زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند امکان بهرمندی از ظرفیت علمی‌این بیمارستان‌ها را برای انجام پروژه‌‌‌های تحقیقاتی خود و بهره مندی از آزمایشگاه‌ها و وسایل این بیمارستان‌ها برای فعالیت در شاخه‌ها و زمینه‌‌‌های مختلف را فراهم نموده است.

مدیر گروه فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی

اعضای هیئت علمی‌گروه

فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ؛ قویترین گروه فیزیک پزشکی ایران
فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران ؛ دومین گروه قدرتمند کشور

سایت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *